שיקולים בבחירת מיני בר

 

גבירותיי ורבותיי, מהפך. בתוך שנים אחדות הושלמה מהפכת מתקני המים הביתיים בישראל. ממכשיר מסורבל, לא מעוצב ובעל יעילות מוטלת בספק, הפך מכשיר ה"מיני בר" לפריט חובה בכל מטבח בישראל. כמובן שבין שלל החברות והמכשירים המוצעים, ניתן בקלות ללכת לאיבוד. וזו בדיוק הסיבה לשמה התכנסנו – לעשות עבורכם קצת סדר בבלגן. אז קבלו את השיקולים העיקריים ברכישת מיני בר:

 

איכות המים שמפיק המיני בר

  • ראשית כל, עם כל הכבוד לעיצוב המתקן ולמסך הדיגיטאלי, מה שבאמת קובע זו איכות הסינון והטיהור. בהקשר הזה, בשורה טובה: בניגוד למוצרים אחרים בהם בדיקת איכות מהימנה בלתי אפשרית, במקרה של מתקני המיני בר, מכון התקנים הישראלי עשה את העבודה עבורכם וקבע רשימה של מכשירים שזכו ל"תו תקן 1505” המעיד על רמת טיהור מים משביעת רצון. רכשו רק מכשירים בעלי תו תקן זה, ובכל אופן, בדקו מהן שיטות הסינון של המכשיר (אוסמוזה הפוכה, פחם פעיל וכו') ומה כמות הסננים (לפחות 2. עדיף 4) הקיימת.

 

אחזקה, יצרן, בטיחות ותנאים

  • בניגוד למכשירי חשמל אחרים, מיני בר דורש תחזוקה שוטפת. אמנם לא מדובר בעניין מורכב מדי לרוב – החלפת סננים ונורות UV בתדירות של שנה/ חצי שנה, אך חשוב להיות ערים לעלויות העניין מראש. בכל אופן, הקפידו על העניין ללא דיחוי, שכן פועל יוצא של סנן או נורה שלא הוחלפה בזמן – פגיעה מיידית באיכות המים.

 

  • שוק מכשירי המים הביתיים בישראל רווי חברות ומשווקים קטנים ולא מוכרים, שמייבאים לעיתים מכשירים שאיכותם לא ברורה מהמזרח הרחוק. המלצתנו החמה – הימנעו מרכישת מכשיר מחברה לא מוכרת שאיכות מוצריה לא ברורה. הסיבה נעוצה בחשיבות הנושא. כאן לא מדובר באיכות המגה פיקסלים שבה תצפו במשחק הכדורגל. פה מדובר על הגוף שלכם. הבריאות שלכם. ובעניינים האלו, עדיף ללכת על בטוח, גם במחיר של כמה מאות שקלים יותר.

 

  • עיצוב המכשיר הוא בהחלט שיקול שלא נעז לזלזל בו, אך מרוב צבעים, צורות ומסכים דיגיטאליים מדליקים, נוטים רבים לשכוח מהפאן הבטיחותי. במכשירים שונים האלמנט הזה קיים בצורה קלושה, אם בכלל. בנוסף, קחו בחשבון שבמכשירים הפחות מתקדמים, אשר מחממים את המים לטמפרטורה ידועה מראש, לא ניתן להגיע לנקודת רתיחה מלאה. אוהבים קפה שחור? זה עלול להוות בעיה עבורכם… בררו את העניין מראש.

 

  • ונסיים בתנאי הרכישה. מחיר מיני בר בישראל נע בין 1,000 ל-3,500 ש"ח. נמליץ להימנע מהמכשירים הזולים במיוחד, ולהתרכז באלו שמחירם נע סביב 2,000 ש"ח. החלפת נורה וסנן תגזול מכיסכם כמה מאות שקלים נוספים מדי שנה. האחריות הניתנת (לרוב שנה. ניתן להאריך בתשלום) לא כוללת, לעיתים קרובות, נזקים כתוצאה מהצטברות אבנית במערכת החימום, ופגיעה במצוף. אלו שתי התקלות הנפוצות ביותר. אז קראו היטב את האותיות הקטנות ודעו מה האחריות כוללת. את השיקולים של מספר התשלומים, מתנות למיניהן, התקנה חינם וכו' נשאיר כבר לכם… קנייה נעימה!